KURZY

V Dílně každý měsíc pořádáme čalounické a renovační kurzy pod vedením zkušených a sympatických lektorů. Během kurzů se naučíte základním postupům a dovednostem, takže při příštích opravách už budete samostatní. Během kurzu si můžete opravit vlastní kus nábytku, očalounit sedák židle nebo zrestaurovat skříňku po babičce.

Jestliže nemáte vlastní stylový kousek, můžete si u nás ve skladu re-use centra vybrat a zakoupit neopravený nábytek. Tím podpoříte naši činnost a přispějete na chod Dílny Zauhlovačky a re-use centra nábytku.

Kurzy naleznete v našem shopu, neváhejte a rovnou si pořiďte nejbližší kurz. Chcete zakoupit kurz jako dárek? Pak využijte možnosti pořídit voucher, konkrétní datum kurzu si vybere už obdarovaný sám.

Čalounický kurz

Čalounický kurz je určený pro všechny, kdo si chtějí osvojit tohle krásné řemeslo a být už při dalších čalounických opravách samostatný. Z kurzu si kromě nové dovednosti odnesete i Vámi očalouněnou židli nebo taburetku. V rámci kurzu si dle zručnosti stihnete očalounit 1 – 2 židle.

Jestliže nevlastníte židli nebo taburetku, na které byste chtěli pracovat, můžete si vybrat v našem re-use skladu. Ať se na kurzu neokrádáte o čas s lektorem, ozvěte se na kurzy.zauhlovacky@email.cz a nějakou společně před kurzem vybereme.

A jak zvolit správnou látku?

  1. nesmí být moc pružná
  2. musí mít vyšší gramáž
  3. pozor na světlou barvu kvůli případným flekům
  4. na sedáky 4 židlí je potřeba přibližně 1,2 m při šíři látky 1,5m

Designové látky můžeme doporučit v Liberci k zakoupení u Barbory Sacher. Pozor, je nutné objednat předem ze vzorníků, látky nejde zakoupit na místě.

Látky i čalouněný nábytek můžete s námi můžete konzultovat po e-mailu (kurzy.zauhlovacky@email.cz), rádi Vám s lektorem čalounění poradíme!

Kurz renovace nábytku

Kurz renovace je určený pro všechny, kdo si chtějí osvojit a vyzkoušet možnosti oprav dřevěného nábytku. Díky kurzu naberete potřebné zkušenosti pro vlastní práci se dřevěným nábytkem. Z kurzu si kromě nových dovedností odnesete i Vámi opravený kus nábytku! Tím může být židle, stolek, skříňka, dveře ale i cokoli dřevěného, co si zaslouží opravu.

Jestliže nevlastníte žádný dřevěný nábytek, na které byste chtěli pracovat, můžete si vybrat v našem re-use skladu. Ať se na kurzu neokrádáte o čas s lektorem, ozvěte se na kurzy.zauhlovacky@email.cz a nějaký kousek společně před kurzem vybereme. Koupí nábytku z našeho skladu finančně podpoříte chod Dílny.

Váš nábytek s námi můžete konzultovat po e-mailu (kurzy.zauhlovacky@email.cz), rádi Vám s lektorem renovačního kurzu poradíme!